Na co si dát pozor při hubnutí

Hubnutí je s přicházejícím létem evergreeen. Komentáře, na co si dát při hubnutí pozor, jsem připravovala pro deník Blesk.

 

Zabijáci hubnutí: Po čem zaručeně přiberete!

Pokud jedete za pár týdnů na dovolenou, máte poslední šanci zbavit se faldíků a špíčků. Nečekejte, že za dva týdny zhubnete 10 kilo.

Hlavně se vyvarujte různých výstřelků, které jsou zaměřené na rychlé zhubnutí. Jo-jo efekt vás nemine. Při držení takové diety (pití čajů, koktejlů, zobání pilulí) si můžete způsobit i zdravotní komplikace. A ještě vám pěkně provětrají peněženku. Jako cíl byste si měli vytyčit zhubnout a váhu si udržet. „Stále platí, že chcete-li hubnout, musíte vydávat více energie, než přijímáte,“ vysvětluje Věra Boháčová, nutriční terapeutka Fóra zdravé výživy.

Zaručeně neshodíte, když…

• Budete používat metody, které zaručují zhubnutí bez práce. Tedy když můžete jíst a pít, co a kolik chcete, hýbat se nemusíte, zachrání vás konzumace určitých prášků nebo koktejlů.

• Uvěříte postupům, které zaručují velmi rychlý a výrazný úbytek váhy bez jo-jo efektu.

• Obrátíte se na »odborníky«, které nezajímá, kolik měříte, vážíte, co jíte, jak se hýbete, ani jaký je váš aktuální zdravotní stav.

• Budete držet diety, které jsou zaměřené na konzumaci pouze jedné potraviny nebo skupiny potravin, případně takové, které některá jídla striktně zakazují.

Zdroj článku: blesk.cz